Для того, щоб ми вміли збудувати щасливе майбутнє, ми повинні знати змалечку, що всі народи і всі люди рівні між собою й мають однакові права на нашій Землі. Дитину жодним чином не можна прирівнювати до дорослої людини, у тому числі й у правових аспектах. Дитина має бути забезпечена особливими правами, особливим захистом, які мають часовий вимір і спеціальне призначення. Дитина, як і кожна людська істота, від народження має права людини.
Існує стереотип, що хороша дитина - слухняна дитина. А слухняна - означає зручна. Коли дитину або підлітка кривдять старші, зазвичай діти в міру своїх можливостей просто чинять опір. Цей опір триває просто на емоціях - і у підсумку ми маємо справу з соціально дезадаптованою поведінкою. Діти, які не вміють чинити опір, або вчаться лавірувати, або виявляються просто пригніченими. В усіх трьох випадках ми маємо негативні наслідки - в жодному з варіантів дитина не вчиться цивілізовано захищати себе, формувати власну точку зору і обстоювати її, тобто виховується безсловесна маса, якою легко потім маніпулювати.
Тому спеціалісти Анрушівського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді 19 лютого 2010 року в Андрушівській ЗОШ 1-11 ступенів провели тренінгове заняття та тему «Діти мають захищати свої права». Метою ознайомлення дітей з основними положеннями Конвенції ООН про права дитини, формування навичок правомірної поведінки дітей і навчання діяти в різноманітних життєвих ситуаціях у відповідності з нормами права.
Розпочався тренінг із вправи «Беріг очікування». Діти з великим задоволенням писали на корабликах свої очікування від заняття. Після вправи дітям був наданий цікавий інформаційний блок. Далі учасники заняття виконували роботу в групах, виконуючи вправу «Чарівна Планета». Учасники були розділені на дві підгрупи: «Банан» та «Апельсин». Вправа «Казка про дівчинку»- проведено з метою сприяти зміні фокуса точки зору учасників на проблему порушення прав дитини. Це дуже сумна історія однієї дівчинки, але вона допомогла кожному відшукати відповідь на запитання: які ж умови необхідні кожній дитині для повноцінного життя та розвитку.Вправа «Мудрий голуб»- з метою підбиття підсумків тренінга, закріплення отриманої інформації, знань та навичок, створення у групі сприятливої емоційної атмосфери.
В ході тренінгового заняття діти ознайомилися із статтями Конвенції ООН про права дитини, сформували навички правомірної поведінки і навчились діяти в різноманітних життєвих ситуаціях у відповідності з нормами права, створено позитивну емоційну атмосферу.На завершення кожний учасник тренінгу отримав буклет «Права дитини» з адресою та телефоном Андрушівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Андрушівська районна державна адміністрація
andrushevka.blog.ru
Комментариев нет:
Отправить комментарий